מדריך חיפוש עבודה בישראל
הנך נמצא כאן:
דף הבית
»
עבודה מהבית
»
הכנסה נוספת

הכנסה נוספת

כל אחד מאיתנו היה רוצה להרוויח קצת יותר. בין אם מדובר באדם שמרוויח משכורת מינימום של 4,300 ש"ח ובין אם מדובר במנהל עם שכר של 40,000 ש"ח - תאמינו לנו שעמוק בפנים, כולם רוצים שכר יותר גבוה. יש דרכים רבות לעשות זאת כאשר אחת מהן היא לחפש הכנסה נוספת, מעבר לשעות העבודה הרגילות.

מהי הכנסה נוספת? זו למעשה דרך להגדיל את ההכנסות החודשיות (או היומיות, תלוי איך מסתכלים על זה), על ידי יצירה של אפיק רווחי נוסף. לרוב, אנשים יעשו זאת בעזרת ניסיון למצוא משרה נוספת, חלקית, אשר תשתלב היטב עם שעות העבודה העיקריות.

דוגמא טובה להכנסה נוספת שמשמשת צעירים רבים, אשר מעוניינים להרוויח כסף רב ומוכנים לטובת זה לעבוד שעות רבות, היא חלוקת עיתונים: מדובר בתפקיד שיכניס למי שיבצע אותו כמה אלפי שקלים נוספים בחודש, מבלי לפגוע כמעט בשעות העבודה הקיימות, גם אם מדובר במשרה מלאה או קרוב לכך.

כיצד זה קורה? פשוט מאוד: חלוקת העיתונים נעשית בשעות הקטנות של הלילה או בשעות הבוקר המוקדמות, לרוב בין 3 לפנות בוקר ל-6 בבוקר, כך שאדם אשר עובד, לדוגמא, מ-8 עד 4 אחרי הצהרים, יכול לשלב לתקופה מסוימת את שתי העבודות. לאחר שהוא מסיים את המשמרת בשעות הצהרים, הוא הולך לישון ומתעורר באמצע הלילה, לאחר שישן טוב, מחלק את העיתונים וממשיך הלאה, אל עבודתו השנייה.

לא מדובר ב'עסקת החלומות' של העובד הממוצע, משום שהיא קשה ומפרכת, ולא משאירה שום מקום לבילויים וכדומה. אבל, לתקופה מסוימת, זו יכולה להיות דרך נפלאה להרוויח כסף. גם אם אותו אדם מרוויח משכורת מינימום במשרה העיקרית שלו, הוא יכול להגיע לסכומים של 7,000 ש"ח ויותר אם ישלב את חלוקת העיתונים בשגרת יומו.

גם שוק ההון יכול לספק הכנסה נוספת

גם אתם בוודאי כבר מכירים את הפרסומות אשר קוראות לכל אדם לנסות את ההרפתקה של שוק ההון, לצורך ייצור הכנסה נוספת. אפשר לומר, במובנים רבים, שזו 'חלוקת העיתונים' של החיים הבוגרים יותר - אפשרות להכנסה בזמן קצר ובקלות יחסית, מבלי לפגוע בשעות העבודה של אותו אדם.

במקרה זה הסיכון הוא לא מחסור בשעות שינה או בזמן פנוי (למרות שיש אנשים שנסחפים לתוך התחום הזה ומשקיעים בו ארבע וחמש שעות מהזמן הפנוי שלהם), אלא בהשקעה הכספית. ההכנסה הנוספת היא תוצר של השקעה חכמה בבורסה, אשר מניבה תשואה כזו או אחרת, אבל, המשחק בבורסה טומן בחובו סיכון לא קטן, ולכן רבים נמנעים מלעשות זאת.

הכנסה נוספת ותיאום מס

בפני האדם שרוצה לשלב שתי עבודות במקביל, עומד 'מכשול' אחד: תיאום המס. זהו למעשה הליך שמודיע למדינה כי אותו אדם החליט לעבוד בשני מקומות ומקבל משניהם הכנסה קבועה. אם לא יעשה את תיאום המס, המדינה למעשה לא תדע לקשר בין שתי ההכנסות הללו ואחת מהן תחושב כהכנסה אשר ממנה יש לנפות מס גדול מאוד.

תיאום המס הזה הוא לא מכשול אמיתי, משום שהוא הליך שנפתר תוך מספר דקות של פגישה במשרדי מס ההכנסה במקום מגוריכם. אגב, הכנסה נוספת דרך שוק ההון אינה מחייבת תיאום מס, משום שזוהי לא הכנסה ממקור חיצוני אלא כזו שמתקבלת משדרוג של הנכסים הקיימים

שתף תוכן זה עם חבריך!

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד