מדריך חיפוש עבודה בישראל

מבחני מיון

בתקופה בה המעסיקים מחפשים עובדים בעלי תכונות מאוד ספציפיות בעבור כל משרה מבחני מיון הם צעד חכם. התאמה מקסימלית של תכונות האופי והיכולות של העובד למקום העבודה מבטיחה שביעות רצון הדדית.

כאשר ישנה התאמה סביר כי העובד יישאר במקום העבודה לטווח הארוך. המעסיקים משלמים הון תועפות למכוני האבחון מתוך מטרה לסנן מועמדים לא אמינים, לא יציבים מבחינה תעסוקתית ובעיקר לא מתאימים.

חשוב להבין כי הכשרה מקצועית של עובד חדש כרוכה בעלויות כספיות גבוהות. כאשר המעסיק מאייש את המשרה בעובד לא מתאים ההפסד הכספי משמעותי. מבחני אישיות, דינמיקה קבוצתית ומבחנים פסיכוטכניים מיועדים לצמצום הטעויות וההפסדים הכספיים.

הכנה למבחני מיון

התוצאות של מבחן המיון משמעותיות ביותר לקבלת העבודה. בתום המבחן מקבל המעסיק הערכה כתובה ומפורטת אודות המועמד. ההחלטה האם להעביר את המועמד אל השלב הבא בתהליך המיון מושפעת באופן ישיר מתוצאות המבחן.

על כן, יש להתכונן היטב למבחנים ולהתייחס אליהם ברצינות רבה. מועמדים שמזלזלים במבחני המיון מוצאים את עצמם מתמודדים עם עוד מכתב דחייה. יש הטוענים כי אין כל צורך להתכונן למבחני מיון.

הם מאמינים כי המבחנים הללו מיועדים לבחינת היכולות הקיימות והאישיות של המועמד. הכנה למבחן מהווה בעבורם שיבוש נתונים. אל מולם ישנם אחרים שטוענים כי כל מועמד חייב בהכנה מקצועית למבחני המיון. את ההכנה אפשר לבצע באמצעות קורסי הכנה מיוחדים, ספרים או קריאה של חומר באתרי אינטרנט.

הכנה למבחני מיון לעבודה, מכון נועם

כיצד מתכוננים למבחן

נבחנים שמקפידים להגיע מוכנים למבחני המיון מצליחים להיות רגועים ונינוחים יותר. ההכנה מחזקת את תחושת הביטחון העצמי שלהם ומאפשרת להם להגיע להישגים טובים יותר. הצעד הראשון לקראת ההכנה למבחן מתחיל בחיפוש מידע אודות מכון האבחון ברשת האינטרנט.

הנבחנים שכבר היום שם בעבר מפרסמים פרטים שימושיים, המלצות, חוויות אישיות ושאר פריטי מידע חיוניים. נסו לאתר מידע אודות סוגי השאלות, הפעילות שתתבקשו לבצע בדינמיקה הקבוצתית ושאלות שחוזרות על עצמן מתוך השיחה עם הפסיכולוג. על אף הניסיונות של מכוני האבחון לחדש ולא לחזור על אותן שאלות, מאגר השאלות שלהם מוגבל.

מידע שימושי נוסף ודוגמאות של שאלות שחוזרות על עצמן במבחני המיון אפשר למצוא בספרי ההכנה. ספר הכנה למבחני מיון וראיונות עבודה אפשר לרכוש בכל חנות ספרים. העלות של הספר אינה זולה אך המחיר מתגמד בהשוואה לתמורה.

ספר הכנה חדש עולה כ-280 שקלים, ספרים משומשים אפשר למצוא במחירים אטרקטיביים יותר. הכנה מקצועית לקראת מבחני מיון וראיונות עבודה אפשר למצוא במכונים מיוחדים שמציעים הכנה למבחני המיון. ההכנה מותאמת באופן ספציפי למשרה אליה נבחן המועמד.

שלבים חשובים בכל מבחן מיון

הצוות המקצועי במכון האבחון צופה במועמדים בכל רגע נתון. הוא בוחן את התגובות שלהם, את ההתנהגות הקבוצתית ואת קבלת ההחלטות שלהם. כאשר המנחה מאחר להגיע אל החדר ומותיר את הקבוצה לבדה יש לכך סיבה. יום שגרתי של מבחני מיון במכון כולל מבחני אישיות, ראיון אישי, דינמיקה קבוצתית ומבחנים פסיכוטכניים. מועמדים שמקפידים לרענן את כישורי המתמטיקה שלהם ולקרוא אודות מבחני האישיות משיגים תוצאות טובות יותר.

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד