מדריך חיפוש עבודה בישראל
הנך נמצא כאן:
דף הבית
»
הנהלה ובכירים
»
משרות בכירים

משרות בכירים

לכל אדם אשר מגיע לגיל בו הוא יכול לעבוד, החיפוש אחר עבודה אינו זר. יש כאלו שיכולים להסתדר בעזרת אבא ואמא, אך רוב רובם של האנשים הבוגרים יחפשו עבודה בצורה עצמאית במהלך חייהם. ומה קורה כאשר הם מגיעים לתפקיד ניהולי חשוב? אז נרתמים לעזרתם מומחי השמת בכירים.

כל מנהל צריך לחפש בעצמו את מקום העבודה?

בדרך כלל, ממש לא. לרוב, מי שהגיע לתפקיד ניהולי חשוב ? והכוונה היא למנהל של אגף גדול, ראש חטיבה, סמנכ"ל, מנכ"ל וכדומה ? הוא אדם אשר הקהילה העסקית מכירה אותו היטב. במקרים רבים, אנשים אשר מתמנים לתפקידים בכירים הם כאלו שפשוט כיהנו בתפקידים בכירים אחרים במקום עבודה שונה.

אין ספק כי משרות בכירים הן עניין אקסקלוסיבי ביותר, אשר שמור ליחידי סגולה בלבד. מעט מאוד אנשים יכולים להתהדר במהלך חייהם באיוש תפקיד בכיר בחברה כלשהי וכשזה קורה ? הביקוש אליהם עולה משמעותית.

מהסיבה הזו בדיוק, השמת בכירים היא עניין חשוב. מצד אחד, היא אכן באה לסייע לנושאי המשרות הבכירות להתמצא בשוק העבודה ולהיחשף אל המשרות שאותן הם יכולים לאייש, אך מצד שני, זהו שירות שבא לעשות סדר בדברים עבור בכירי העולם העסקי. כי זה לא פשוט היום לאתר מנהל טוב או משרת ניהול בכירה.

השמה לבכירים היא כמו אוכל גורמה

השמת בכירים היא עניין ששמור לרגעים מיוחדים. לרגעים בהם נושא משרה חשובה פורש, או חלילה נפטר או מפוטר ? ויש צורך בפנים חדשות, אשר יאיישו את הכסא הרם. הבחירה של היורש תיעשה בפינצטה, בזהירות רבה ועלולה להימשך גם חודשים רבים ? משום שבמשרות כאלו אסור לעשות טעויות. פשוט כך.

גם אדם אשר נושא משרה בכירה ורוצה לעזוב את החברה, מחפש את המשרה הבאה בעדינות ובזהירות. עולם העסקים דומה במובן מסוים לקיבוץ יוקרתי, בו כל אחד עלול לדעת על מהלכיו של זולתו. לכן, השמה לבכירים צריכה להיעשות לא רק בחכמה, אלא גם בזהירות וברגישות הדרושה.

כאשר מחפשים מועמד חדש בחברה או כאשר מנהל מחפש לעצמו מקום חדש, האפשרויות העומדות לרשות המחפש הן רבות ? וכולן איכותיות. לכן, דומה החיפוש לבחירה בין כמה מנות של אוכל גורמה משובח. קשה מאוד להחליט במה לבחור. השמת בכירים נועדה להקל על כך ולסייע בהחלטה על הבחירה הנכונה.

סוף מעשה במחשבה תחילה ? במיוחד בעולם העסקי

כפי שציינו, העולם העסקי מתפקד כמו קיבוץ קטן. לכן, חשוב לא למהר לבצע החלטות פזיזות במסגרתו. אחד הנושאים הרגישים ביותר בעולם זה הוא איוש המשרות הבכירות והבחירה של המועמד הבא.

חשוב להבין: כל בחירה עלולה ליצור בעיות. בחירה של אדם כזה תעליב את האדם האחר ובחירת האחר תעליב שלושה אחרים. גם בין נושאי המשרות הבכירות בעצמם קיים קשר עדין ומיוחד, אשר חשוב לשמור עליו ולא לפגוע בו בשום דרך. עד כדי כך השמת בכירים היא עניין סבוך ומורכב.

לכן, אם אתה נושא משרה בכירה ומחפש עבודה חדשה, או אם אתה בעליה של חברה שמחפש אדם חדש לתפקיד מהבכירים ביותר ? חשוב שתעשה זאת בעזרת חברות אשר מקיימות השמת בכירים שנים ובאופן מקצועי. בעזרתן, כל התהליך הזה יבוצע בדיסקרטיות ובעדינות הדרושה, בכדי להבטיח, מצד אחד, בחירה נכונה ומצד שני, מהלך שקט שיפגע בכמה שפחות אנשים ויזיק בצורה המינימלית האפשרית לעולם העסקי.

שתף תוכן זה עם חבריך!

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד