מדריך חיפוש עבודה בישראל

פוטרתם? מה חשוב שתדעו

פוטרתם? מה חשוב שתדעו

פוטרתם מעבודתכם? כמובן שכל מקרה ומקרה לגופו, אבל ישנם מספר כללי יסוד שמנחים כיצד להתנהל נכון בסיטואציה הזו. ראשית, אם פוטרת מעבודתך, הקפד לדעת את העובדות, את סיבות הפיטורין, כיצד זה עומד להשפיע על דמי האבטלה שלך ועוד. בואו נדבר על זה יותר לעומק.

פוטרתם מעבודתכם? עליכם להבין: האם יש לכם זכות לדמי אבטלה או לא? כמו כן, עליכם לדעת את רמת ההטבות להן אתם זכאים ואת תהליך הגשת הבקשות לדרישת אותן הטבות. אם פוטרתם מעבודתכם, יש סיכוי שזו לא הפעם הראשונה שזה קרה. יש סיכוי שזה לא המקרה היחיד בחייכם. אם זהו אכן המצב, חשוב לדעת אילו צעדים יש לנקוט אם זה קורה שוב, כדי שתוכלו להימנע מלהיות מובטלים זמן רב מדי. לאחר בדיקה עצמית, יהיה כדאי גם לבדוק את הנושא של שימוע לפני פיטורין ממקום העבודה.

מה אני אמור לדעת אם פוטרתי ללא שימוע לפני פיטורין?

לאחר שעברתם שימוע לפני פיטורין ממקום העבודה, יהיו בידיכם את כל העובדות. אבל העניין הוא כזה, לאחר שעברתם את השימוע, ייתכן שיהיה לכם תיק משפטי כנגד החברה שפיטרה אתכם. אם תשכילו לנקוט בצעד נכון, אתם תפנו לסיוע של עורך דין בדיני עבודה טרם אתם עומדים בפני שימוע לפני פיטורין מהעבודה. עורך הדין יוכל להנחות אתכם כיצד לנהוג ולהתנהל בתוך הסיטואציה המאוד לא נעימה הזאת.

דבר חשוב שצריך לזכור, השלב הראשון הוא לברר בוודאות אם פוטרתם בעקבות נסיבות מצדיקות. אם כן או לא, נסה לברר מדוע, והאם זו הייתה החלטה הדדית בקרב חבר המנהלים או לא. אם זו הייתה החלטה הדדית בין מנהלי החברה או הארגון, ייתכן שמדובר בסיום של חוזה מסיבה שונה.

מדוע החברה סיימה את ההעסקה שלך?

אם לא הופסקה עבודתך על ידי החברה בעקבות נסיבות מצדיקות, ובכל זאת הם סיימו את החוזה שלך איתם, אז ישנם כמה צעדים שעשויים לעזור לך לקבל מידע נוסף על מה שקרה. במהלך שימוע לפני פיטורין אמורים להעביר לך את כלל המידע הזה. אם זה לא קרה וקיבלת רק מידע חלקי או מעורפל, אתה יכול לנסות לדבר עם מחלקת משאבי אנוש בחברה ולבקש מהם מידע נוסף על הסיבה לפיטורין שלך.

במה עורך דין בדיני עבודה יכול לסייע לי?

דיני עבודה הם מונח רחב המכסה תחומים רבים ושונים של דיני העבודה. זה כולל הכול, החל מסיוע בתהליך הגיוס של עובדים, דרך סיוע במקרים של התעמרות במקום העבודה, חוזים בין מעסיקים למועסקים, הגנה על זכויות העובדים ועוד. כמו כן, עו"ד יכול לספק סיוע במהלך שימוע לפני פיטורין מהעבודה.

עורך דין דיני עבודה יכול לסייע לך בכל סוגי דיני העבודה. כמו כן, אם פוטרת מהעבודה ואתה שוקל להקים עסק, עורכי דין יכולים להועיל במיוחד אם אתה שוקל לפתוח עסק משלך וצריך להגן על עצמך מבחינה משפטית ומקצועית.

שתף תוכן זה עם חבריך!

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד