מדריך חיפוש עבודה בישראל

איך מוצאים עבודה בזמן מיתון - ?

כמעט כולם חולמים לעבוד בהייטק, כיוון שזהו תחום שניתן למצוא בו שכר גבוה, תנאים מצוינים וגמישים. אבל בתקופה האחרונה, ענף ההייטק הישראלי, שדווקא ידוע בהיותו ענף מתפתח, צומח ומוביל בתחום, נמצא בתקופת מיתון וגיוס העובדים אליו האט. גיוס עובדים בזמן מיתון הוא תהליך מורכב וקשה יותר מגיוס בתקופה רגילה, וודאי בתקופת צמיחה, אך אם אתם חושבים שמודעת הדרושים Data analyst פונה אליכם, או שאתם מחפשים לעשות הסבה להייטק, זה עדיין אפשרי בהחלט.

בתקופת מיתון, חברות ההייטק מחפשות טוב יותר את המועמד שיהיה הנכון להן ביותר, כדי להימנע מבזבוז משאבים על תהליך התאמה והכשרה של עובד לארגון. במהלך חיפוש העובד המתאים ביותר, חברות ההייטק מרבות לסנן עובדים אחרים שאינם מתאימים להן. המועמד הנכון ביותר לחברה נבחר לפי התאמתו של העובד לערכי הארגון, לתפקיד המוצע ולציפיות השכר. כדי להתאים את ציפיות שכר של המועמד לארגון ולתפקיד, מומלץ לחפש טבלאות שכר הייטק, וכך לדעת מהו השכר הממוצע שמקובל בתחום ההייטק בעבור התפקיד שאליו מגישים מועמדות.

אפשרויות גיוס בתקופת מיתון

גם בתקופת מיתון ישנן מגוון אפשרויות גיוס לעובדים חדשים של ארגון. ראשית, חברות הייטק רבות מבצעות ראיון עבודה עם כל עובד שמגיש קורות חיים מתאימים למחלקת כוח האדם של הארגון. כך, מחלקות הגיוס וכוח האדם לא מפספסות מועמדים מתאימים פוטנציאליים ויכולות לקבל את ההחלטה על קבלת מועמדים באופן מושכל תוך ביטחון בכך שהן בדקו את כל האפשרויות הרלוונטיות להן. ככל שניגשים למספר רב יותר של ראיונות עבודה, כך המיומנות של מועמד בלהתראיין גוברת ומשתפרת.

כמו כן, ככל שמתראיינים ליותר מקומות עבודה כך סיכויי הקבלה עולים בהתאמה. לכן, מומלץ לעבוד עם חברות כוח אדם אשר מספקות מועמדים ועובדים לכוח אדם של חברות הייטק, שכן חברות אלה יכולות לספק למועמד מגוון של אפשרויות לראיונות שיסייעו לו לשפר את מיומנות הריאיון. כמו כן, עבודה עם חברות השמה שמבצעת סינון ראשוני של המועמדים ובוחנים את התאמתם לערכי הארגון שאליו הם מתמיינים. כך, באמצעות עבודה עם חברת השמה, ניתן לוודא שהראיונות שאליהם ניגשים הם ראיונות לחברות רלוונטיות, ולהבין לאילו ארגונים ישנה התאמה.

חשוב לזכור שכל ארגון מגייס את עובדיו באמצעות שיטת גיוס שמתאימה לו. חלק מהארגונים נוהגים לזמן את כלל המועמדים וחלקם עורכים סינון משמעותי על פי קורות החיים בלבד. שיטת הגיוס של כל חברה משתנה בהתאם לפרמטרים של משאבי לחץ, כוח אדם המוקצה לגיוס, זמן וכו'. בנוסף, חשוב לזכור שכל חברה בוחרת את המועמד המתאים לה שאותו היא רוצה להעסיק לפי פרמטרים שונים ולפי התאמתו לאופייה ולערכיה של החברה. לכן, חשוב להכיר כל ארגון שמתמיינים אליו לעומק, להכיר את הערכים שמובילים אותו ואת שיטת הגיוס הרלוונטית לו.  

 

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד