מדריך חיפוש עבודה בישראל

כתיבת קורות חיים

מסמך קורות החיים מעביר הרבה יותר ממסרים כתובים. המעסיקים שמקבלים לידיהם את קורות החיים קוראים בין השורות ומנסים להרכיב את דמותו של המועמד. כאשר המסמך מכיל פרטים לא הגיוניים או מצומצמים הדבר מעורר חשד.

בכדי להפיק את המיטב ממסמך קורות החיים חשוב להציג את כל הפרטים בצורה אטרקטיבית תוך הבלטת היתרונות. כל זאת יש לעשות מבלי להאריך בדברים. הכנת קורות חיים היא הצעד הראשון לקראת חיפוש עבודה חדשה.

רוב המועמדים לעבודה לא עברו מעולם קורס משאבי אנוש או ראיינו בעצמם מועמדים לעבודה. הטעויות בכתיבת הנוסח הראשון של קורות החיים הגיוניות. בכדי לשפר את המסמך ואת הסיכויים של המועמד לקבל זימון לראיון יש לערוך את קורות החיים בהתאם למדריכים ולהעביר אותם לבדיקה מקצועית.

מדוע אני לא מוצא עבודה?

ישנם לא מעט מועמדים בעלי כישורים מאוד גבוהים שלא מצליחים למצוא עבודה. כל אותם כישורים גבוהים ותכונות אופי טובות אינם מועברים כראוי בקורות החיים ובראיון העבודה. כאשר המועמד לא מציג את הדברים בצורה ברורה המראיין לא יוכל לגלות אותם בעצמו. תכונות חיוביות וכישורים ספציפיים שמעניקים למועמד יתרון על פני מועמדים אחרים למשרה יש להציב במקום בולט.

עריכה ועיצוב נוח לקריאה

חשוב לזכור כי המעסיק מקבל לידיו עשרות מסמכי קורות חיים בכל יום. אין באפשרותו להקדיש יותר מחצי דקה לכל מסמך. בכדי שיוכל לזהות במהרה את כל התכונות החיוביות והכישורים הגבוהים של המועמד יש להציגם במסמך בצורה בולטת ונוחה לקריאה. שימוש במשפטים קצרים ופשוטים, עיצוב מסודר, רווחים נוחים לקריאה, הדגשים במקומות הנכונים וציון הישגים בולטים בצורה מפורשת ישדרג את המסמך.

קורות חיים מתומצתים היטב וערוכים בצורה מקצועית מותירים רושם חיובי. הקורא מסתקרן לדעת מי הוא האדם שעומד מאחורי הדברים וממהר ליצור קשר טלפוני. כאשר קורות החיים מבליטים תכונות אופי כמו מוטיבציה, אחריות אישית, יציבות תעסוקתית, יחסי אנוש טובים וכישורי למידה מהירים המועמד מוזמן לראיון גם כאשר הוא לא עונה לכל דרישות התפקיד.

קורות חיים לדוגמא
מסמך קורות חיים לדוגמא מאתר Jobnet.co.il

העיצוב החיצוני של המסמך

שימוש בכתב קריא עם רווחים נוחים לקריאה חיוני בכל מסמך. בעריכת קורות חיים יש לתת דגש מיוחד לעיצוב הדף. ניתן לשלב במסמך צבעים או אלמנטים של עיצוב אך יש לעשות זאת בטוב טעם. חשוב להשתמש באותיות בגודל סטנדרטי ונוח לקריאה. שימוש בכתב קטן ולא קריא במטרה לדחוס אל תוך הדף כמות גדולה של מידע לא יתקבל בברכה. כך גם שימוש בכתב מאוד גדול בכדי למלא את העמוד ולהסתיר את העדר הניסיון התעסוקתי.

אורך המסמך

כפי שכבר הודגש, המעסיקים לא יוכלו להרשות לעצמם להקדיש זמן רב לסינון ראשוני של ערימת קורות החיים שעל שולחנם. מסמכים ארוכים שלא לצורך מרגיזים את המעסיק. עשו מאמצים לרכז את כל הפרטים בתוך עמוד אחד. רק במקרים בהם מדובר במועמדות למשרה בכירה ניתן יהיה להאריך בדברים ולפרוס את קורות החיים על פני עמוד וחצי עד שניים.

בכדי לקצר בדברים תוכלו לציין רק 2-3 משרות אחרונות, הניסיון המקצועי שצברתם בעבודות מלצרות בתיכון מיותר לחלוטין. קראו את המסמך מספר פעמים והקפידו לקצר בדברים ולמחוק פרטים מיותרים. היכולת להציג את הדברים בצורת תמציתית ועניינית מציגה את המועמד באור חיובי.

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד