מדריך חיפוש עבודה בישראל

חיפוש עבודה בתחום הפיננסים ושוק ההון

עולם הפיננסים ושוק ההון הוא עולם מרתק, רווי תהפוכות, מהפכים והרפתקאות. זהו תחום שטומן בחובו סיכונים רבים אך גם מלמד בצורה הטובה ביותר על התנהלות הכלכלה העולמית ועל הדרך בה עובד השוק המקומי והגלובלי. לא מעט אנשים מחפשים לעצמם עבודה בתחום זה, בייחוד בשל כך.

עבודות בשוק ההון והפיננסים כוללות אנליסטים (אנשים אשר מנתחים את תנודות שוק ההון ויכולים לנפק תחזיות לגבי עתידו), מנהלי תיקי השקעות, סוחרים בבורסה, יועצי השקעות, משווקי קרנות נאמנות, כלכלנים, אקטוארים (אנשים אשר מנתחים סיכונים ומצבים שונים בתחום הביטוח וההשקעות בעיקר) ועוד.

חשוב לציין כי ישנם מקצועות בהם חיפוש העבודה דורש השכלה אקדמאית. לדוגמא, כלכלנים או אנשים אשר מתעסקים במקצועות הכלכלה הטהורים, חייבים להשלים לפחות תואר ראשון בכלכלה. לעומת זאת, במקצועות רבים אחרים בשוק ההון הדרישה היא, במקרים רבים, לקורס מתאים בלבד. זהו קורס קצר יחסית, של כמה חודשים עד שנה לרוב, בסיומו יכול הבוגר להתחיל לעבוד במקצוע. ישנם כמה קורסים בתחום זה שיימשכו גם שנה וחצי ושנתיים, אך הם נדירים יותר.

העבודה בשוק ההון והפיננסים מתפתחת מאוד וכיום ישנם לא מעט תפקידים ומשרות פנויות בתחום זה. הבורסה בפני עצמה היא אבן שואבת לאלפי ועשרות אלפי אנשי מקצוע איכותיים, אשר עובדים בה או בסביבתה. לצידה, ישנם עוד לא מעט גופים ותחומים הקשורים לשוק ההון, בהם אפשר למצוא עבודה מעניינת ומאתגרת.

חשוב לציין כאן כי מי שמבקש להיכנס לשוק ההון בתור עובד רק כדי לחפש ריגושים, יצטרך לוותר על החלום - או שיגלה כי המצב אינו כה פשוט. כדי לעבוד במקצוע חייבים לאהוב את התחום ולהתמסר למספרים ולחישובים. זה משהו שלא כל אחד יכול להתמודד איתו.

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד