מדריך חיפוש עבודה בישראל

מכינה להנדסאים - יתרונות וחסרונות

כדי להתקבל ללימודי תעודה של הנדסאי, על המועמד לעבור תנאי סף מסויימים. במקרים בהם המועמד ללימודי הנדסאות לא עומד באותם תנאים, מגוון מכללות מציעות שירות בדמות מכינה ללימודי הנדסאות שתפקידה להכשיר את המועמדים לעבור את תנאי הסף ולשפר את סיכויי הקבלה ללימודי ההנדסאות.

כדי להתקבל, על המועמד להיות בעל ממוצע בגרות מסויים וכן להשלים 3 יחידות במתמטיקה ואנגלית וכן לפחות 2 יחידות בלשון והבעה.  לכן, קהל היעד למכינה הם מועמדים או מועמדות בעלות 11-12 שנות לימוד שלא השלימו בגרות מלאה או כאלה שציוניהם לא מספיקים על מנת להתקבל ללימודי הנדסאות. במאמר שלהלן נפרט את יתרונותיה של מכינה להנדסאים, אל מול החסרונות שהיא טומנת בחובה.

יתרונות:

מכינה להנדסאים מאפשרת להירשם ללימודי הנדסאים לאנשים שלא סיימו בגרות או שהממוצע שלהם לא הספיק כדי להתקבל ללימודים

אורך המכינה הוא כשנה וכך מועמדים יכולים להשלים את הדרישות מבלי ללמוד את כל הבגרויות בצורה אקסטרנית. כדי להשלים תעודת בגרות, כל מועמד נדרש למלא את מלוא הדרישות של משרד החנוך כגון היסטוריה, תנ"ך, ספרות וכן מתמטיקה אנגלית ולשון. באמצעות מכינה ניתן לדלג על כל השלבים ולהתמקד רק במקצועות החשובים ללימודי ההנדסאות.

בהמשך ישיר לכך, לימודים במכינה ממוקדת מאפשרים למועמד להתרכז במקצועות שיסייעו לו בלימודי ההנדסאות עצמם שדורשים ידע בדגש ריאלי. כך, המכינה מאוד ממוקדת ומאפשרת להתכונן למבחני הקבלה ללא רעשי רקע ותוך התמקדות בידע הרלוונטי ללימודי ההנדסאות כגון מתמטיקה ואנגלית.

הרבה מכינות מציעות הן לימודי בוקר, והן לימודי ערב כך שלא חייבים להתפטר מהעבודה כדי ללמוד במכינה. מועמדים יכולים להמשיך בשגרת חייהם ולהוסיף מספר שעות לימוד בשבוע שיעזרו להם לתכנן את עתידם קדימה ולהתפתח.

לאחרונה שונה החוק ולאחר לימודי הנדסאות, חלק מהמועמדים יכולים להשלים את התואר ולקבל תעודת מהנדס. לחילופין הנדסאים יכולים להשלים תכנים והכשרות נוספות כדי להתמקצע עוד ולשפר את כושר ההשתכרות שלהם.

ישנן המון מכינות בבתי הספר השונים להנדסאות בכל הארץ.

עבור חיילים משוחררים מימון המכינה יכול לרדת מכספי הפקדון או לחילופין ממלגות שונות לחיילים משוחררים (כמו ממדים ללימודים) עד כ- 80% מעלות המכינה הכוללת. לכן, אם אתם חיילים משוחררים וטרם ניצלתם את כספי הפקדון, ניתן להירשם למכינה מבלי להוציא כסף רב מכיסכם.  

חסרונות:

מטבע הדברים, המכינה אינה חינמית ויש לשלם למוסד המלמד בעבור הלימודים. ואולם, המחיר המכינות מפוקח ועולה בסביבות ה-3000 שקלים בממוצע.

אורך המכינה הוא 2 סמסטרים שנמתחים על פני קרוב לשנה.

בסוף המכינה, על המועמדים לעבור מבחן חיצוני שקובע האם הם זכאים להמשיך ללימודי הנדסאים. לכן, יש להשקיע בלימודים ולוודא שהמועמדים מנצלים את זמנם על מנת לעבור.

לסיכום, מכינה להנדסאים היא כלי כדאי במקרים רבים למועמדים לדלג על השלמת בגרות מלאה ומאפשרת להם להתקבל ללימודי הנדסאים בתחומים שונים תוך כשנה.

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד