מדריך חיפוש עבודה בישראל

כיצד להשיג יתרון בשוק העבודה

שוק העבודה מאז ומעולם היה שוק תחרותי. המשרות הנחשקות הן המשרות אשר מציעות שכר גבוה ותנאים טובים ועל כל משרה טובה יש אינספור מתחרים. ועכשיו, בעקבות משבר הקורונה, כאשר ישנם מילון מובטלים בשוק, רבים מהם משכילים ומנוסים, המצב קשה שבעתיים. אז מה ניתן לעשות בכדי להשיג יתרון בתחרות על מקום העבודה. אין הכוונה בהכרח לדרישות התפקיד הרשמיות, אלא למה שיכול להעניק לכם יתרון על פני המועמדים האחרים. לא משנה אם זו עבודה בתור אחראי משמרת במוקד שירות, מנהל מסעדה או סוכן מכירות - עבור כל עבודה שכזו ישנם מועמדים רבים והשאלה הנשאלת מהו היתרון שיש לכם.

 

להלן 3 נקודות שאולי לא חשבתם עליהן, אך הן בהחלט יכולות לתת לכם יתרון. קראו את הנקודות המוזכרות למטה וחזרו לערוך את קורות החיים על מנת להדגיש את הנקודות החשובות.

 

  1. ניסיון - ניסיון הוא בהחלט יתרון חשוב, אך האמת שהוא לא בשליטתכם, או שיש לכם ניסיון בתחום מסוים או שאין לכם. אך האמת שיש כאן הרבה מאוד עניין של שיווק עצמי. יתכן שאתם מגישים מועמדות לעבודה מסוימת אשר לכאורה אין לכם ניסיון בתחום זה, אך יתכן שדברים שצברתם בהם ניסיון במקומות עבודה אחרים יכולים להיות דווקא היתרון, הערך המוסף שאתם מציעים למעסיק. לכן חשוב שתדגישו את הניסיון שלכם בדברים שבהם התנסתם ונסו לשכנע את המעסיק כיצד ניסיון זה מעניק לו ערך.
  2. ידיעת שפות זרות - האמת שידיעת שפות זרות היא אחד הדברים החזקים כאשר מדברים על יתרון בשוק העבודה. כמעט בכל תחום, בכל ענף, בכל סוג של עבודה, זוטר או בכיר, ידיעת שפות זרות יכולה לייצר ערך. בעבודות הקשורות לתיירות או חברות המנהלות עסקים בינלאומיים זה די ברור מדוע ישנו יתרון לידיעת שפות, אך לא רק. למשל בארץ ישנו הרבה צורך בדוברי רוסית או ערבית. למשל סוכני מכירות העובדים מול המגזר הערבי או מוקדים טלפוניים של קופות חולים או עסק אחר. לפעמים ידיעת השפה היא דרישה הכרחית, לפעמים זהו יתרון. השתתפות בקורס ללימודי ערבית יכולה לפתוח לכם דלתות רבות בשוק העבודה ולהעניק לכם יתרון אמתי.
  3. פעילויות שאין קשורות לקריירה - לאנשים רבים ישנם עיסוקים שונים אשר אינם קשורים לתחום עבודתם ולקריירה שלהם, אך בהחלט יכולים להוכיח תכונות אופי חשובות וגם את היכולות האישיות. לדוגמה יתכן שבשעות הפנאי שלכם יזמתם והובלתם מאבק ציבורי למטרה כלשהי, למשל מאבק נגד העירייה או רשות כלשהי לצורך שינוי מדיניות בנושא מסוים. למרות שבאופן רשמי אין לזה שום קשר לקריירה שלכם, זה בכל זאת יכול להראות שאתם אנשים בעלי יוזמה אישית, מנהיגות ויכולות להוביל שינוי. אלו הן תכונות מנהיגותיות חשובות שיכולות לעזור לכם להתקבל לתפקידים ניהוליים שונים.

 

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד