מדריך חיפוש עבודה בישראל

ראיון עבודה ומבחני מיון

עוד על ראיון עבודה ומבחני מיון:

יש דבר אחד שהופך כל מועמד עבודה ללחוץ ביותר: ראיון עבודה. יש דבר אחד, שהופך אותו ללחוץ עוד יותר: מבחני מיון. שני אלו, אשר מהווים בפעמים רבות את המכשול האחרון לפני הקבלה לעבודה, הופכים להיות כל כך מכריעים עד שהם גורמים למועמדים רבים לטעות ולהתבלבל - רק מהלחץ.

תחשבו על משהו שאתם רוצים יותר מכל: בית חדש, חברה יפהפייה, מיליון דולר. עכשיו, דמיינו לעצמכם שהתנאי לקבלת הדבר הזה שאתם כל כך רוצים, עוברת בראיון או משחק תפקידים משונה, כאשר רק אם תעברו אותו בהצלחה, תזכו במה שאתם רוצים. לא תעברו אותו בהצלחה? חבל, זה עובר למישהו אחר, כנראה פחות מוצלח מכם.

עכשיו, דמיינו את הסיטואציה הזו בקבלה למקום עבודה חדש ונחשק. כזה שיכול לשנות את עתידכם, את מצבכם הכלכלי, את ההרגשה הפנימית ואת הדימוי העצמי. מי יודע, אולי זה המקום שיביא לכם את כל אותם דברים שאתם כל כך רוצים גם יחד, ולא רק אחד מהם. ושוב, אותו ראיון עבודה או אותם מבחני מיון שבלעדיהם זה פשוט לא יקרה.

ומה אם המראיין לא יאהב את הצורה שבה אתם מדברים? ומה אם תתבלבלו ותענו לא נכון על תשובה אחת במבחנים, סתם מתוך בלבול או חוסר תשומת לב? בגלל דבר כזה תיכשלו במעבר המכשול ולא תזכו במשרה המיוחלת?

רבים חושבים כך, למרות שבפועל זה ממש לא נכון. ראיון עבודה לא נופל על צורת הדיבור ומבחני המיון לא נקבעים בגלל שאלה אחת לא נכונה. תופתעו לדעת אילו אנשים עוברים את המבחנים ואילו לא. ישנם כל כך הרבה שיקולים שעומדים מאחורי אלו, כך שהעצה הטובה ביותר היא זו: היו עצמכם.

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד