מדריך חיפוש עבודה בישראל

הזדמנויות תעסוקה בארצות הברית

שנים רבות שארצות הברית משמשת כמוקד עבור אנשים שמחפשים אפשרויות תעסוקה מגוונות ומתגמלות. ארה"ב מלאה בתעשיות עבודה שונות המחפשות עובדים למשרות רבות ומגוונות מטכנולוגיה והייטק ועד מכירות. המאמר הבא יעשה לכם סדר בהזדמנויות העבודה הקיימות, היתרונות והחסרונות וסוגי ויזות עבודה הקיימות.

סוגי עבודות בארצות הברית 

עבודה באבטחה 

מכיוון ומדינת ישראל ידועה בתור הצבא החזק שלה והיחידות המובחרות השונות, השוק האמריקאי מציע מגוון משרות אבטחה וביטחון ליוצאי סיירות ויחידות מסווגות או מיוחדות של ישראל בעלי כישורים מפותחים. העבודות מאוד מתגמלות מבחינת שכר ותנאים, סוגי המקומות בהן תוכלו לעבוד הם: נמלי תעופה, אבטחה אישית, תפקידים מסוגיים במשרדים ביטחוניים ועוד.  

עבודה בעגלות 

כל ישראלי מכיר את משרת מכירות העגלות בארה"ב בייחוד בזכות השכר הגבוה והחוויה הכוללת. השוק האמריקאי מציע מגוון משרות בתוך תחום העגלות משיווק מוצר למכירת מוצרי טיפוח וקוסמטיקה, ישראלים רבים מוצאים את עצמם משתלבים בסוג העבודה הזאת. רבים יגידו ש"החוצפה" הישראלית מעניקה פה יתרון למכירת המוצרים. ברוב המקרים המשרה מגיעה עם מגורים מסובסדים. 

עבודה לבעלי תארים אקדמיים 

סטודנטים במקצועות שונים אשר רוצים להגיע לעבוד בארצות הברית במשרת הקשורה לתחום הלימוד שלהם יכולים לבצע זאת באמצעות ויזת סטודנט, בנוסף סטודנטים לשעבר שכבר בעלי תארים אקדמיים יכולים לבצע זאת עם ויזת עבודה המיועדת לאנשים בעלי ידע וכישרון. השוק מלא באופציות תעסוקה כמו: הייטק, טכנולוגיה , פיתוח ועוד.

ויזות עבודה לארה"ב 

מכיוון וארצות הברית מאוד בררנית לגבי האנשים הנכנסים לתחומי המדינה הוצאת ויזה הוא הליך בירוקרטי ארוך ומדוקדק מאוד, בכל הקשור להוצאת ויזת עבודה קיימות סוגי ויזות שונות: 

ויזות עבודה זמניות - הויזות מאפשרות עבודה בארה"ב אך לזמן מוגבל וקבוע מראש למשל, ויזת L היא ויזת תעסוקה זמנית לכל העובד בתחום ניהולי ובעל ידע מקצועי גבוה, ויזת O היא ויזה זמנית לאנשים בעלי פרסים והישגים מוכחים או בעלי כישרונות מיוחדים בתחומי בידור אומנות עסקים ועוד. קיימות גם ויזות H -2A לעובדים בעולם החקלאות וויזת P לאמנים שונים. 

ויזות עבודה לסטודנטים - ויזת עבודה לסטודנטים מאפשרת להם לעבוד ולהתפרנס. בזמן שנת הלימודים הראשונה הסטודנטים יוכלו לעבוד רק בעבודות בחום הקמפוס לאחר מכן הם יקבלו אפשרות גם לחפש עבודה מחוץ לתחומי מקום הלימודים. 

הגירה לארצות הברית 

הרבה אנשים אשר קיבלו אשרת עבודה זמנית בארצות הברית מעוניינים לאחר זמן מה להגר למדינה ולהישאר שם באופן קבע במסגרת העבודה והכישורים שלהם. לשם כך יש גרין קארד על בסיס תעסוקה, המעוניינים צריכים להגיש בקשה מסודרת. טרם הגשת הבקשה המבקשים צריכים לקבל אישורים מתאימים שיתמכו בבקשה הדרך הכי פופולרית היא אישור מהמעסיק אשר קובע כי לא קיים עובד מתאים בארה"ב לאותה משרה. קיימות סוגי בקשות לגרין קארד כל אחת לפי כישוריו ותנאיו של המועמד. 

האישור מעניק לזכאים תושבות קבע בארצות הברית לצד זכויות סוציאליות מלאות. ולאחר 5 שנים גם אפשרות הגשת בקשה לאזרחות אמריקאית. 

איפה מתגוררים בזמן העבודה בארצות הברית 

בחלק מהמקרים תצטרכו למצוא עבורכם מקום שהייה למשל השכרת דירה באופן עצמאי, הרבה אנשים מעדיפים לשכור בהוסטל משותף שם יש אנשים שעובדים בעבודות דומות וקיימת אווירה משותפת. לרוב, בעבודות מכירות כמו עגלות העבודה מגיעה עם מגורים מסובסדים הכוללים מתחם גדול ומשותף עם ישראלים נוספים מה שמקל על השהות. 

לסיכום עבודה בארצות הברית היא דרך מעולה להרוויח כסף בצורה חוויתית ושונה. לשם כך עומדות בפניכם אפשרויות שונות להגשת בקשה לויזות עבודה, תחקרו את התנאים והגישו בקשה בהתאם למצב האישי שלכם. בהצלחה!

 

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד