מדריך חיפוש עבודה בישראל

חיפוש עבודה בתחום משאבי אנוש

ישנם לא מעט אנשים שאוהבים אנשים. כאלו שעבורם העבודה מול אדם היא המספקת והמאתגרת ביותר, כזו שתביא אותם למימוש המקסימלי של התפקיד שלהם. חלקם פונים לתפקידים כמו עובדים סוציאליים, מטפלים, מחנכים וכדומה. אחרים, אשר מעוניינים להיות חלק מהקהילה העסקית, עושים זאת בתפקידים בתחום משאבי האנוש.

מחלקות משאבי האנוש הן, בארגונים רבים, האגפים החשובים ביותר. במקומות הללו מתקבלות ההחלטות לגבי משכורות, לגבי מצבת כח אדם, גיוס העובדים, הטבות שונות שניתנות להם, תנאי העבודה ועוד.

למעשה, מחלקות משאבי האנוש הן עמוד התווך של כל ארגון, משום שהן אחראיות על 'חומר הגלם' החשוב ביותר שלו: העובדים. כבר לפני שנים רבות הבינו בעלי עסקים רבים כי הדאגה והשמירה על העובדים היא החשובה ביותר, ולכן הוקמו מחלקות אלו. ככל שחולפות השנים, תפקידן הופך לחשוב יותר ויותר.

כאמור, מחלקת משאבי האנוש אחראית על כל מה שקשור לעובד. כל תלונה שיש לו לגבי העבודה, תופנה למחלקה זו (לאחר שתעבור אצל מנהלו הישיר, כמובן). כל החלטה על גיוס חדש - כולל תהליך הגיוס עצמו ודרך ביצועו - תיעשה על ידי המחלקה הזו. גם פיטורין, כמובן, ייעשו במחלקה הזו, כולל פיצויי הפיטורין וכדומה.

לכן, אדם אשר רוצה לעבוד במחלקת משאבי אנוש, צריך להיות כזה אשר יודע לעבוד עם אנשים, מולם ומעליהם. הוא צריך, מצד אחד, להיות אדם שיודע לנהל ולתפעל כח אדם בצורה היעילה ביותר, וכך לחסוך לארגון שלו משאבים (הרי ההוצאות הגדולות ביותר של כל ארגון כמעט, הן על משכורות העובדים).

מצד שני, עליו להיות אדם קשוב, שיודע לשמוע את העובד שלפניו ויכול למצוא עבורו את הפיתרון המתאים ביותר.

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד