מדריך חיפוש עבודה בישראל

חיפוש עבודה למשרות הנהלה ובכירים

תתפלאו, אבל גם בכירים מחפשים עבודה. כן, אפילו מנכ"לים ומנהלים של גופים גדולים, מחפשים להחליף את מקום עבודתם - אם משום שהם מעוניינים בשינוי אווירה, שינוי תחום העיסוק שלהם או אפילו אם שמעו כי הם עומדים להיות מפוטרים. אבל, התהליך של חיפוש משרות בכירים לא דומה לשום דבר אחר.

לא פשוט למצוא משרות בכירים

ביחס לשוק כולו, כמות משרות הבכירים הוא קטן מאוד. לעומת זאת, כמות האנשים שרואים עצמם מתאימים למשרות אלו ומחפשים אותן, היא עצומה. לכן, על כל משרת בכירים ישנם עשרות מועמדים לעיתים, מה שמכביד מאוד ומקשה מאוד על מי שמחפש לעצמו משרה כזו.

גם כאשר מדובר באדם אשר החזיק במשרה בכירה בעבר (או אפילו בזמן חיפוש העבודה החדשה שלו), המשימה תהיה קשה מאוד. אמנם הניסיון הוא נתון שאין לו תחליף בתחום הזה, אבל כשיש כל כך הרבה מועמדים, ככל הנראה חלק לא מבוטל מהם יהיה בעל ניסיון, ממש כמו אותו מועמד ספציפי.

חיפוש משרות בכירים חייב להיות דיסקרטי

זהו אולי הדבר המשמעותי ביותר: בכירים הם מעין קליקה סגורה, בה כולם מכירים את כולם וכולם יודעים הכל על כולם. אדם אשר מחזיק במשרה בכירה ומחפש לעצמו מקום חדש, מכל סיבה שלא תהיה, כמעט אף פעם לא ירצה לעשות זאת בצורה גלויה.

חיפוש העבודה החדשה חייב להיעשות על ידו בצורה הכי דיסקרטית וחשאית שאפשר, לפחות עד לרגע בו יבין כי החברה החדשה רוצה בו ורואה בו את נושא המשרה הבכירה אותה הציעה. אגב, בשל אותה חשאיות, משרות בכירים רבות פשוט לא מתפרסמות ברבים. כיצד ניתן לעלות על כל המכשולים הללו? לרוב, חברת השמה שמתמחה באיתור משרות בכירים תהיה הכתובת הטובה ביותר.

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד