מדריך חיפוש עבודה בישראל

חברות כוח אדם

במציאות הכלכלית של ימינו, כשהוצאות המחייה עולות, הטבעת הכלכלית רק הולכת ומתהדקת סביבנו. פשוט לא ניתן להמשיך ולהתקיים ללא מציאת עבודה ? ורצוי רווחית ככל האפשר. אלא שהביקוש הגובר למשרות, כמו גם הדרישות הגבוהות של המעסיקים הפוטנציאליים, מביאים לא פעם לקושי אמיתי בהפיכת הרצון למציאות. החדשות הטובות הן שבעזרתן של חברות כוח אדם, המשימה הופכת לפשוטה הרבה יותר.

כך זה מתנהל

בעיקרון של דבר, הליך מציאת עבודה דרך חברות כוח אדם נחשב לפשוט באופן יחסי. מחפש העבודה, בתשלום או שלא, מצטרף למאגר ה"לקוחות" של החברה. שם, הוא עובר לרוב מבחני מיון בסיסיים, וכן ראיון אשר נועד להגדיר את הרצונות והשאיפות שלו. המטרה בכל אלה היא להתאים לו, בהמשך הדרך, את המשרות האידיאליות עבורו.

חברות הפועלות בתחום מחזיקות במאגר מרשים של קשרים אל מול מעסיקים פוטנציאליים, לעיתים בתחומים כלליים במשק ולעיתים בתחום התמחות ספציפי. מרגע שהמעסיק מפנה משרה, הוא מעביר אותה לחברת כוח האדם, והאחרונה מציעה אותה למועמדים הרלוונטיים ביותר.

יתרונות התהליך

שימוש בחברות כוח אדם הפך, עם השנים, לפרקטיקה נפוצה ביותר של חיפוש עבודה בישראל. ניתן למצוא לכך מספר סיבות, הנוגעות לכל אחד מהשחקנים בשדה המשחק הזה. מבחינת מחפשי העבודה, הרי שהחברות מונעות מהם מאמצים רבים באיתור המשרות, וכן פותחות עבורם משרות שלא בהכרח מוצעות לקהל הרחב.

מעלה מרכזית נוספת של חברות כוח אדם נוגעת לכך שמאגר המועמדים לאיוש משרה מסויימת, בהקשר הזה, קטן באופן יחסי. מעסיקים רבים פונים רק לחברות שהם עובדים איתן, ומתבססים על מצבת כוח האדם שלהן. עובדה זו מגדילה עוד יותר את הסיכויים למצוא עבודה.

ואגב, יש גם יתרונות רבים למעסיקים עצמם. הם לא צריכים להשקיע משאבים רבים מדי באיתור מועמדים, שעה שהתהליך כולו נעשה על ידי החברות החיצוניות. כמו כן, למעסיקים רבים אין את הידע והכלים לערוך תהליכי מיון מוקפדים ומקצועיים ? חברות כוח אדם, מיותר לציין, מסייעות להם בכך.

חברות כוח אדם בישראל

בישראל, פועלות כיום עשרות חברות כוח אדם, והיריעה קצרה מלתאר כאן את המאפיינים של כל אחת ואחת. ובכל זאת, הנה תעודת זהות של כמה מהחברות המרכזיות שפועלות בתחום זה בנוף הישראלי:

שם החברה: דנאל משאבי אנוש

מספר סניפים: 32.

לקוחות מרכזיים / מעסיקים פוטנציאליים: אוסם, טבע, אלקטרה, סלקום, פלאפון, Hot, Yes, תנובה, המשביר לצרכן, דיסקונט, ישראכרט, קופת חולים כללית ועוד.

שם החברה: חבר הון אנושי

מספר סניפים: 19.

לקוחות מרכזיים / מעסיקים פוטנציאליים: Orange, Microsoft, סלקום, Hot, Yes, משרד הביטחון, בזק בינלאומי, צ'מפיון מוטורס ועוד.

שם החברה: תיגבור כוח אדם

מספר סניפים: 33.

לקוחות מרכזיים / מעסיקים פוטנציאליים: דואר ישראל, ישראכרט, משרד הביטחון, משטרת ישראל, המוסד לביטוח לאומי, משרד הבריאות, מוטורולה, פלאפון, בנק הפועלים, בנק מזרחי-טפחות ועוד.

שם החברה: ORS כוח אדם

מספר סניפים: 19.

לקוחות מרכזיים / מעסיקים פוטנציאליים: בזק, בנק הפועלים, שטראוס, ויזה cal, אלקטרה, ups, בנק דיסקונט, מכבי שירותי בריאות, המוסד לביטוח לאומי ועוד.

שם החברה: Manpower

מספר סניפים: 20.

לקוחות מרכזיים / מעסיקים פוטנציאליים: טבע, מי עדן, בנק הפועלים, AIG, ביטוח ישיר, כתר, elbit, HP, מגדל, איתוראן ועוד.

שם החברה: אורטל שירותי כוח אדם

מספר סניפים: 15.

לקוחות מרכזיים / מעסיקים פוטנציאליים: בזק בינלאומי, מי עדן, מכבי שירותי בריאות, התעשיה האווירית לישראל בע''מ, ביטוח ישיר, ישראכרט, דואר ישראל, משרד הרווחה ועוד.

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד