מדריך חיפוש עבודה בישראל

ללמוד הכשרת מנהלים

ללמוד הכשרת מנהלים

אם יש משהו שמאפיין יותר מכל את תפקיד המנהל, הם תכונות נוספות מעבר לידע המקצועי - כמו יצירתיות, שיקול דעת בריא, קור רוח ועוד. בניגוד למה שנהוג לחשוב, תכונות אלו הן תכונות נרכשות שניתן ללמוד. בעולם המתחדש בקצב מהיר, יותר ויותר מנהלים מבינים את החשיבות של הכשרה למנהלים, שמעניקה כלים שונים הנוגעים הן לפן האסטרטגי והן לפן הניהולי – ואלה מסייעים לשורת מנהלים טובה יותר בארגון.

 

מהן תוכניות הכשרת מנהלים ומה מטרתן?

 

המטרה של תוכניות הכשרה למנהלים היא להכשיר מנהלים צעירים ו/או ותיקים לנהל משימות ואנשים על ידי קבלת כלים ומיומנויות. ההכשרות מתמקדות במספר תחומים: בפן האישי ובפיתוח של מסוגלות והעצמה וכן בפן העסקי שכולל פיתוח עסקי, חשיבה אסטרטגית, תכנון ויישום ועוד. תוכניות מסוג זה רלוונטיות לעובדים בחברה שעתידים להתקדם לתפקידי ניהול וכן למנהלים בפועל שרוצים להעשיר את ארגז הכלים שלהם.

 

אילו נושאים לומדים שם?

 

הנושאים הנלמדים בתוכניות הכשרה למנהלים הם רבים ומגוונים: משא ומתן, מוטיבציה, פתרון קונפליקטים ופתרון משברים, אסטרטגיה עסקית, תכנון ויישום, ניהול תקציב ועוד. את תוכניות ההכשרה למנהלים ניתן לחלק ל-3 מסלולים עיקריים – פיתוח אישי, פיתוח ארגוני ופיתוח גלובלי. כמו כן, ניתן לבנות תוכנית ייעודית ומותאמת לקבוצת מנהלים המגיעים מאותו הארגון.

 

  • תוכנית לפיתוח אישי – תוכניות לפיתוח אישי עוסקות בהעצמה והתפתחות אישית, מתוך הבנה שהמנהל נדרש להיות בעל תכונות אופי חיוביות ולממש את הפוטנציאל שלו על מנת להצליח. בתוכניות מסוג זה משתתפים מנהלים ממגזרים שונים בתעשייה, מה שמאפשר שיח פורה וקידום תהליכים אישיים המובילים לניהול מודע וטוב יותר.
  • פיתוח ארגוני ו/או עסקי – תוכניות לפיתוח ארגוני ועסקי מיועדות לקבוצות מנהלים מאותה החברה, אשר מעוניינים לדון יחד על מנת לשפר ולייעל את התהליכים השונים בארגון. בתוכניות אלה נתפרת חליפה "אישית" לארגון על מנת לסייע בסיעור מוחות אפקטיבי ורלוונטי.
  • פיתוח גלובלי – תוכנית המעודדת חדשנות ויזמות גלובלית, שיתופי פעולה ופריצת דרך, ומיועדת למנהלים, יזמים, אנשי ממשל ואנשי עסקים מכל העולם וכן לחברות וארגונים שעיקר הממשקים שלהן הם עם לקוחות, שותפים וספקים מחו"ל.

 

תוכניות הכשרה למנהלים – השקעה שמחזירה את עצמה

המנהלים הם הכוח המניע בארגון, והם חולשים על משימות מורכבות ומאתגרות לצד ניהול של אנשים. מסיבה זו, השפעתם על הצלחתו של הארגון ועל הרווחיות שלו היא גבוהה ביותר, במיוחד כשהם לויאליים ומבינים את המשימה העומדת לפניהם. השקעה במנהלים בארגון בדמות הכשרת מנהלים היא השקעה שמחזירה את עצמה – ומובילה לשורת מנהלים שהם אינם רק טייטל, אלא בארגז הכלים שלהם ישנן מיומנויות חדשות ועדכניות להתמודד עם הניהול במאה ה-21.

 

המאמר נכתב באדיבות להב - פיתוח מנהלים

 

 

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד