מדריך חיפוש עבודה בישראל

עבודה היברידית

תוכן [ הסתר ]

מאז פרוץ מגפת הקורונה ולאור העובדה שמקומות העבודה עשו כל שניתן כדי להמשיך לפעול למרות הקשיים והסגרים, החלה האופציה של עבודה היברידית.

בעבודה היברידית על פי המודל שהוא הנוח ביותר לכל מקום עבודה נקבעת מסגרת העבודה מהבית ומסגרת העבודה מהמשרד. יש אפשרות לדוגמה לעבוד יומיים מהבית ושלושה ימים מהמשרד, ארבעה ימים מהבית ויום אחד מהמשרד, או כל שילוב שמתאים לעסק ספציפי זה.

המטרה היא שהעבודה תמשיך להתנהל באופן מיטבי, הן אם היא מתבצעת מהמשרד והן אם היא מתבצעת מהבית. כאשר לעובד קיימת מודעות לצרכי העסק ומשמעת עצמית גבוהה, הוא מבצע את כל המשימות שלו במלוא האחריות גם כשהוא נמצא בבית.

חיפוש עבודה היברידית

מקומות עבודה רבים אשר מפרסמים מודעות דרושים, מציינים בה כי מדובר במודל של עבודה היברידית. כל מי שעבד כבר באופציה כזו מאד מעוניין להמשיך ולעבוד כך גם במקום העבודה הבא שלו ולכן העובדה שיש עבודה היברידית קוסמת לרבים ממחפשי העבודה.

חברות כוח אדם מודעות לכך ולכן הן מקבלות פניות רבות לכל מודעה, כיוון שהן גברים והן נשים מעדיפים לשלב זאת בחיי היום יום שלהם. מקומות העבודה שעובדים באמצעות שירותי השמה בתחומים שונים מדגישים אפשרות זו כמו לדוגמה:

  • פעילות שיווקית בחברות מסחריות שבהן מתנהלת עבודה מול גורמים חיצוניים ופנים ארגוניים.
  • שירות לקוחות בו יש פעילות לאורך כל היום מול הלקוחות לצורך מענה לפניות שלהם.
  • עיצוב גרפי עבור עסקים שונים, עיצוב מצגות ועיצוב אתרי אינטרנט.
  • פעילות פרסומית כמו קידום אורגני וקידום ממומן.
  • ניהול הסושיאל ברשתות החברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם, טיק טוק.
  • צילום תמונות לאתרי האינטרנט, הפקת סרטונים, עריכתם והעלאה שלהם לרשת.
  • כתיבת תוכן שיווקי, תדמיתי ואינפורמטיבי לעסקים השונים.
  • מכירות ושירותים טכניים של חברות סטארט אפ וחברות היי טק.

יתרונות וחסרונות לעבודה היברידית

כל עובד שיש לו אפשרות של עבודה מהבית, מכין לעצמו פינת עבודה או אם יש לו חדר מיותר הוא הופך את הייעוד שלו לחדר עבודה.

מעבר לכך הוא דואג שיהיה לו מחשב בטיב מעולה, חיבור איכותי לרשת האינטרנט כך שמהירות הגלישה תהיה גבוהה וללא עיכובים או ניתוקים ככל האפשר. כל ההתנהלות בין העובדים וגם בין הלקוחות החיצוניים מתבצעת באמצעות מיילים, הודעות ווטס אפ או מערכת תקשורת פנימית של הארגון. לכן אין הבדל בין קבלת המטלות השונות כשנמצאים במשרד, או כשנמצאים בבית.

עבודה היברידית מהבית היא מהלך נוח מאד לכל העובדים ובמיוחד למשפחות עם ילדים. ההורים מארגנים בבוקר את הילדים והולכים איתם למסגרות החינוכיות. לאחר מכן הם חוזרים הביתה ומהר מאד כבר עובדים מול המחשב. בדרך זו הם חוסכים זמן יקר של ההתארגנות שלהם בבוקר ואת זמן הנסיעה הארוך למשרד לאור הפקקים העצומים בכל רחבי הארץ, שמאריכים באופן משמעותי ביותר את זמן הנסיעה בכל יום הלוך וחזור.

יש לשיטה זו גם חסרונות, כמו העובדה שאין מספיק קשר עם העובדים הנוספים לעומת ההימצאות הפיזית במשרד וגם מי שאין לו מוסר עבודה גבוה ומשמעת עצמית עלול ללכת לאיבוד בין המשימות השונות.

עבודה היברידית לכל עובד

כל מי שמחפש עבודה, כדאי שיבחן אופציה זו ויגבש חשיבה אם שיטה זו היא נוחה עבורו או לא בהתחשב בעובדה אם יש אנשים נוספים בבית שעלולים גם להפריע לריכוז בעבודה, או שיש לעובד זה אפשרות להעניק למקום העבודה תפוקה גבוהה לאורך שעות רבות בכל יום ולעיתים אף יותר שעות מאשר במשרה המלאה במשרד.

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד