מדריך חיפוש עבודה בישראל

8 טיפים חשובים לבחירת מקום עבודה

תהליך החיפוש אחר מקום עבודה הינו תהליך אשר יש לעשותו בצורה קפדנית תוך סקירת האפשרויות השונות המוצעות בשוק העבודה ובחירת מקום העבודה, אשר יספק עבורכם את התנאים הגבוהים ביותר להצלחה. חשוב מאוד לבוא אל תהליך החיפוש, בצורה נינוחה ולא לחוצה וזאת מתוך מטרה למצוא את מקום העבודה אשר מתאים לנו מבחינת כל הקריטריונים שהצבנו לעצמנו. המאמר שלפניכם, יסייע לכם בטיפים חשובים לבחירת מקום עבודה.

נקודות שיש לקחת בחשבון בטרם נספק תשובה חיובית להצעת עבודה

חיפוש עבודה הינו תהליך לא פשוט אשר טומן בחובו מנעד רחב מאוד של רגשות בין אם לחצים, התרגשות, אכזבות וכדומה. המטרה היא להפוך את תהליך החיפוש דרושים לכמה שיותר נעים ומספק בו תוכלו למצוא מקום עבודה המתאים בדיוק עבורכם ועבור הכישורים הטמונים בכם. להלן כמה נקודות שיש לקחת בחשבון בטרם נחליט האם להסכים להצעת העבודה שמונחת לפניכם:

  • מועד התחלת העבודה – כאשר מקבלים הצעת עבודה, עליכם לשאול ולבדוק לגבי מועד תחילת העבודה והאם הוא מתאים לכם מבחינת אספקטים שונים הקשורים למקום העבודה הקודם, לימודים וכדומה.
  • שכר ותנאים נלווים – לפני שאתם מחפשים עבודה, רצוי לערוך בדיקה בנוגע לשכר הממוצע במשק ביחס לתפקיד אותו אתם מחפשים. בדיקה כזו תאפשר לכם לאמוד האם ההצעה הכספית שקיבלתם, היא הוגנת וכדאית מבחינת שוק העבודה. כמו כן, בדקו את התנאים הנלווים אותם תקבלו בעבודה, תנאים סוציאליים, פנסיה, קרן השתלמות וכדומה והאם הם תואמים את הדרישות והציפיות שלכם.
  • היקף המשרה – יש לברר את היקף שעות העבודה, האם ישנה גמישות בשעות העבודה, האם מדובר בעבודה במשמרות אשר מתאימה יותר לסטודנטים והאם ישנה אפשרות לשעות נוספות אשר ישפיעו על רמת השכר.
  • נגישות ומיקום – יש לבדוק האם מיקום המשרה מתאים לכם מבחינת תחבורה ציבורית למקום העבודה, הגעה נוחה ברכב פרטי ללא עומסי תנועה כבדים וכדומה.
  • מאפייני החברה ואופציות קידום – חשוב מאוד לבחור בארגון אשר מתאים במידותיו אליכם וכי תרגישו בו בנוח מבחינת צוות העובדים, מטרות הארגון, היקפי עבודה והווי חברתי. יש לבדוק אפיקי קידום אופציונליים כך שיהיה לכם למה לשאוף ולהתקדם ולא תרגישו שאתם דורכים במקום.
  • יציבות עסקית – יש לבחון ולבדוק האם הענף אליו אתם מעוניינים להיכנס ולעבוד בו, נמצא בנסיקה או בדעיכה אשר תשפיע על העתיד שלכם בענף. יש לבדוק האם מקום העבודה הינו יציב וקיים מספר שנים בשוק העבודה או שמדובר בעסק חדש שעתידו לוט בערפל וכי קיים סיכון בביטחון תעסוקתי כלפיכם.
  • מוטיבציה ואתגרים – חשוב לבחור מקום עבודה אשר יוציא מכם את המיטב מבחינה מקצועית. יש לבחור תפקיד שיעניין אתכם ויעורר אצלכם מוטיבציה גדולה להשגת מטרות הארגון השונות. חשוב מאוד לבחור בתפקיד שתרגישו בו מסופקים מקצועית ותרצו לקום בשבילו כל בוקר וללכת לעבודה.
  • אווירה חברתית – כאשר מעוניינים בתפקיד מסוים, יש לבדוק את האווירה הארגונית והאם היא עולה בקנה אחד עם הציפיות שלכם ממקום העבודה. חשבו האם האווירה ממנה התרשמת במהלך ראיון העבודהסיור מקדים, הייתה נעימה לכם והאם הייתם נהנים לעבוד באווירה כזו.

 

 

לסיכום,

בחירת מקום עבודה הינה משימה לא פשוטה כלל ומורכבת ממגוון רחב של אפשרויות תעסוקה המוצעות לכם והתואמות את הכישורים המקצועיים שלכם. יש לפעול בשיקול דעת ולא מתוך לחץ ולבחור את המשרה אשר מתאימה לכם תוך התבססות על הנקודות המוצגות לעיל, רק כך תוכלו למצוא את המשרה בה תרגישו הכי טוב ותצליחו לממש את היכולות המקצועיות שלכם.

 

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד