מדריך חיפוש עבודה בישראל

מקצועות שישרדו את משבר הקורונה

החלטתם על שינוי כיוון מקצועי? השתחררתם מהצבא ואתם שואלים את עצמכם "מה לעשות?" או "מה ללמוד"? כדאי שהמקצוע שבו תחברו יהיה כזה שיתאים לעידן הפוסט-קורונה. מהו מקצוע כזה? בואו נחשוב.

בעידן שבו יש אי ודאות גדולה, חלק גדול מהמקצועות הנדרשים ביותר הם אלה שקשורים בתכנון כלכלי ופנסיוני. אפשר היה בהחלט לראות שבתקופת הקורונה, הייתה עלייה בחיפוש רואה חשבון גם בקרב שכירים, וגם בין בעלי עסקים מקומיים, בערים כמו פתח תקווה, ולא רק בקרב בעלי חברות או עצמאים.

הסיבה למשבר הנוכחי אולי תחלוף, אבל הצפי הוא למשברים דומים - מהירים ועוצמתיים - גם בעתיד, כך שיועצים פיננסיים לסוגיהם השונים, אנשי ראיית חשבון ופנסיה יישארו מבוקשים.

מקוון הוא המקומי החדש

שירותי הקניות המקוונות עשו קפיצת מדרגה רצינית בתקופת הקורונה. אפילו מי שבקושי קנו באינטרנט לפני המשבר, החלו לבצע גם קניות אלמנטריות - של מוצרים בסיסיים - ברשת והפכו ללקוחות קבועים של אתרי מכירות, של אתרי סופרים ורשתות שיווק גדולות.

בשנים הקרובות נראה - כך אפשר להניח - פריחה במקצועות העיצוב וממשק שקשורים באפליקציות ואתרי אינטרנט. תהיה דרישה למומחים לתכנות ובניית אתרים וחנויות מקוונות וכן בביצוע אפליקציות של קשרי לקוחות, מסחר מקוון, השוואת מחירים וכו'.

הפעלה של חנויות מקוונות תדרוש גם היא כוח אדם ובמקביל יש להניח שהביקוש לכל מי שעוסקים בתחומי המדיה הדיגיטלית בכלל - אנשי קשרי לקוחות, תוכן והפעלת אתרי מסחר - יעלה.

מה לגבי מקצועות הרפואה?

אין שום ספק שמקצועות בתחומי הרפואה השונים ימשיכו להיות מבוקשים ונדרשים, אבל תהיה עלייה בדרישה בתחומים מסוימים:

הקורונה הדגימה עד כמה חשובים דווקא הרופאים ואנשי הרפואה שמעורים בקהילה ונמצאים בחזית: רופאי משפחה, ילדים ומומחים ברפואת חירום לצד מומחים לרפואת נפש ופסיכולוגים. בחו"ל כבר מדברים היום על הכשרות קצרות יותר ממה שמקובל היום בתחומים אלה שיהיו ייעודיות וספציפיות מאוד. בנוסף תמשך הדרישה למומחים אחרים ברפואה, כגון מנתחים מומחים  בעיקר אבל לא רק בניתוחים מרחוק וזעיר-פולשניים, רפואה אסתטית ועוד.

מה לגבי לייף סטייל? מה יקרה בתחומים אלה?

תוחלת החיים עולה ומומחים מדברים על ההשפעה של עובדה זו על סגנון החיים שלנו: "שישים הוא הארבעים החדש" - וזה נכון כבר הרבה מאוד זמן.

בעבר דובר על כך שיידרשו יותר ויותר מומחים לגריאטריה בבתי חולים ומרכזים רפואיים. אנחנו אכן רואים את הדרישה הזו (שלא כל כך מתמלאת), אבל לצידה יש גם תופעה מעניינת אחרת:

יש דרישה גדלה והולכת למדריכי כושר, ספורט ובריאות דווקא בגיל השני והשלישי. יותר ויותר פנסיונרים מבקרים היום במכוני כושר ובריכות שחיה והם עושים זאת בליווי מדריכי כושר אישיים.

מקצועות נוספים בתחומי הלייף סטייל שעשויים להיות מבוקשים הם מרצים למקצועות פנאי, כמו בישול, אמנות ופעילויות דומות, שהמומחיות שלהם תידרש גם כן יותר ויותר עם העלייה בתוחלת החיים.

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד