מדריך חיפוש עבודה בישראל

עבודה מהבית

האפשרות לעבוד מהבית נהדרת בעבור הורים לילדים, סטודנטים, גמלאים ושכירים שמחפשים לעצמם הכנסה נוספת. עבודה מהבית היא פתרון נהדר גם בעבור בעלי עסקים קטנים שלא זקוקים למשרד או מפעל. בזמנים בהם רוב העבודה מתבצעת באמצעות מחשב וחיבור אינטרנט מהיר נפתחת בפני בעלי עסקים רבים האפשרות לצמצם בהוצאות ולעבוד מהבית.

רשת האינטרנט הביאה עמה תנופה של פיתוח בענף. אנשי מקצועי עצמאיים שעוסקים בבניית אתרים, קידום אתרים, מסחר ברשת, כתיבת תוכן ועוד מוצאים פרנסה בעבודה מהבית. כל המקצועות הללו הם מקצועות חדשים בשוק העבודה. אדם ששאף לעבוד מהבית לפני 10 שנים התמודד עם לא מעט קשיים והרמות גבה. אין כל ספק כי בישראל של שנת 2013 קל יותר להתפרנס באופן מלא בעבודה מבית.

חיפוש עבודה מהבית

משרות שמאפשרות לעובד לעבוד בשעות גמישות מהבית אפשר למצוא בכל לוח דרושים. המשרות המובילות בתחום מתמקדות בקידום אתרים, שיווק באינטרנט וכתיבה. אך אפשר גם למצוא משרות כמו שזירת חרוזים, שיווק טלפוני, הקלדת נתונים, תרגומים, שמרטפות או שיעורים פרטיים. הצעות עבודה לעוסקים במקצועות האינטרנט אפשר למצוא בפורטלים מיוחדים בהם מתפרסמות בכל יום הצעות עבודה חדשות במתכונת של מכרזים.

הקמת עסק עצמאי מאפשרת גם כן עבודה מהבית. ישנם תחומים רבים בהם אפשר יהיה להרוויח כסף מבלי לצאת מפתח הבית. בעל עסק עצמאי שמנהל את עסקיו מתוך ביתו יוכל להקים לעצמו משרד באחד מהחדרים ולקבל הכרה חלקית בהוצאות שכר הדירה לצורכי מס.

האתגר שבעבודה מהבית

עובדים רבים חולמים על היום בו יוכלו לעבוד מהבית ולהפסיק לבלות שעות ארוכות בכל בוקר בפקקים. רק לאחר הגשמת החלום הם מגלים עד כמה קשה לעבוד מהבית. אדם שמבקש לעבוד מהבית זקוק בראש ובראשונה למשמעת עצמית גבוהה.

כאשר אין מנהל שעוקב מקרוב אחר תפוקת העבודה קל לישון עד שעה מאוחרת ולדחות שוב ושוב את תחילה העבודה. עבודה מהבית דורשת תכונות אופי מאוד ספציפיות. אין כל ספק כי הענף לא מתאים לכל אחד. אלו שזקוקים לחברה וסביבת עבודה תוססת ימצאו את העבודה מהבית משעממת ומתסכלת.

היציאה מהבית לעבודה בכל יום היא הרבה יותר מפרנסה. מקום העבודה הוא הזדמנות להכיר חברים, להחליף חוויות, לשוחח ולחלוק רגשות. לאחר מספר חודשים של עבודה מהבית עולים הגעגועים להפסקות הקפה עם העמיתים לעבודה ושיחות החולין.

טיפים לעבודה יעילה מהבית

לצד כל הקשיים ישנם גם יתרונות בולטים לעבודה מהבית. בכדי ליהנות מהיתרונות ולהילחם בעצלנות ובשאר החסרונות כדאי להרכיב לוח זמנים ותכנית עבודה מסודרת. גם כאשר העבודה מתבצעת מהבית חשוב לשמור על סדר יום קבוע ולעבוד בהתאם למטרות ויעדים קבועים מראש. את תכנית העבודה אפשר להרכיב אחת לשבוע או אחת לחודש כאשר יש לכלול בה גם זמן לפיתוח העסק או העשרת הכישורים המקצועיים.

הפרדה ברורה בין שעות הפנאי ושעות העבודה נחוצה גם כן. את העבודה בבית חשוב לבצע בפינה קבועה שמיועדת לעבודה בלבד ומכילה את כל הציוד הדרוש. במהלך שעות העבודה יש לצמצם את הסחות הדעת ולהקפיד על ריכוז מקסימלי. הקפידו לשמור על סדר יום קבוע שכולל שעת השכמה קבועה, ארוחת בוקר, לבוש מסודר וצאו אל פינת העבודה שבחדר הסמוך.

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד