מדריך חיפוש עבודה בישראל

חיפוש עבודה בהייטק

תוכן [ הסתר ]

לכאורה, חיפוש אחר עבודה בהייטק צפוי להיות קל ופשוט. הנתונים מצביעים על אלפי משרות פנויות בתחומים רבים, על ענף שלא מפסיק להשתנות ועל לא מעט משרות איכותיות - גם בדרגים הגבוהים ביותר - שמתפנות חדשות לבקרים. אבל בפועל, זה ממש לא פשוט. זה קשה כמו, ואולי אף יותר, מחיפוש עבודה רגיל.

מדוע חיפוש עבודה בהייטק נחשב קשה כל כך? פשוט מאוד: בגלל האיכות. איכות האנשים בענף הזה היא גבוהה ביותר. מי שנדחה במשרה מסוימת בהייטק, יתקבל בזרועות פתוחות כמעט בכל תחום אחר.

אנשי ההייטק הם אנשים משכילים ומקצועיים מאוד. אין כמעט איש הייטק כיום (לפחות הצעירים שביניהם) שלא מחזיק בתואר ראשון לפחות, רבים מהם בתארי מהנדס ובתארים שניים. גם תואר שלישי הוא מחזה נפוץ.

אותם אנשים גם מציגים יכולות נפלאות. אפילו אלו ללא הניסיון יכולים להרשים כל מעסיק פוטנציאלי, אבל בשוק ההייטק זה לא הולך ככה. דורשי עבודה בהייטק נתקלים לא מעט בסירובים, גם אם חשבו שהם מתאימים כמו כפפה ליד למשרה המדוברת.

לכן, חיפוש אחר עבודה בהייטק חייב להיות אחר. הוא חייב לכלול שימוש בכל הכלים הכבדים, מהחברים והקרובים שנמצאים ועובדים כבר שנים בתחום, דרך מודעות הדרושים בכל אתרי האינטרנט הגדולים ואתרי האינטרנט של החברות עצמן ועד חברות ההשמה החזקות ביותר במשק, אשר מתמחות בתחום אחד: הייטק.

חיפוש כזה, בוודאי יניב תוצאות, אך חשוב לזכור דבר אחד נוסף: אם אתם חושבים שאפשר לחפות בצורה כלשהי על היעדר התאמה לסטנדרטים שהוצבו, אתם טועים. כדי למצוא עבודה בהייטק, עליכם להתאים בדיוק לדרישות ולהראות שאין טובים מכם.

טבלאות שכר הייטק

טבלת השכר הוטמעה באדיבות אתר נישה

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד