מדריך חיפוש עבודה בישראל

בדיקת תוכנה (QA)

לפני כמה שנים, עולם ההייטק נהנה מהצלחה מטאורית, תקופה שנקראה 'הבועה'. המשכורות היו בשמיים, מכל עבר צצו עוד ועוד משרות וכל בוגר קורס של כמה חודשים הצליח להתברג בקלות לחברת הייטק מבטיחה. כמו כל בועה, גם בועת ההייטק התפוצצה והמשבר לא איחר להגיע. אבל כיום, הענף חזק ויציב ומודעות דרושים QA צצות בכל פינה כמו פטריות אחרי הגשם.

מה עומד מאחורי מודעת דרוש QA או דרושים בודקי תוכנה? תפקידו של ה- QA מגיע כביכול בסוף תהליך הפיתוח של מוצר, אך אין הוא נופל בחשיבותו מכל תפקיד אחר בתהליך. ה- QA מבצע בדיקות אוטומטיות או בדיקות ידניות שנועדו לוודא את תקינות המוצר.

במסגרת עבודתו יבדוק ה- QA את כל מקרי הקצה האפשריים וינסה ליצור במכוון תקלות או דוגמאות לשימושים לא נכונים במוצר. מטרת עבודתו היא לדאוג שבכל מקרה נתון המוצר מתפקד כמצופה ממנו. אם מתגלה כשל בתפקוד, על המוצר לעבור שיפור עד שיהיה מוכן לצאת אל שוק הצרכנים.

מה צריך בשביל להיות QA?

בתקופת הבועה ההיא, כל לוח דרושים הייטק כלל אינספור מודעות דרושים QA. אז, בשביל להיות QA מספיק היה לעבור קורס של מספר חודשים ותחום זה של עבודה בהייטק היה אחד הנפוצים. היום, בחברות מסוימות, המצב מעט שונה.

עבור לא מעט משרות בשוק דרושים QA בעלי תואר ראשון במדע המחשב, הנדסת תוכנה וכדומה. חלקן יבקשו גם QA עם ניסיון, חלקן לא, אבל דרישת התואר אצל חלק מהחברות היא כיום תנאי הכרחי ובל יעבור.

לעומתן, חברות אחרות מפרסמות מודעות דרושים הייטק בהן לא נדרש תואר בכלל עבור משרות ה- QA. משרות מסוג זה ידרשו ניסיון בתחום, בדרך כלל של שנה או שנתיים לפחות, אך גם אם אינך מחזיק בתואר הראשון הנכסף של מדעי המחשב, תוכל לפחות לנסות את מזלך ולהתמודד על המשרה.

איך למצוא עבודה בבדיקות תוכנה

ואיך תמצא את החברות עבורן דרושים QA? נכון, כבר אמרנו שהבועה מאחורינו, אך עדיין השוק רווי מועמדים ועל כל משרה יהיו לך מתחרים רבים. המסקנה ? עליך להגיש מועמדות לכמה שיותר משרות, בסוף תפגע.

מלבד לוחות הדרושים באינטרנט או בעיתונים, ישנן חברות השמה להייטק אשר אליהן מגיעות לפעמים משרות שלא מפורסמות בשום מקום אחר. חברות הייטק רבות מעבירות את עניין איוש המשרות לידיהן של חברות השמה המתמחות בתחום ההייטק, ולכן לא מפרסמות את המשרות הללו באמצעים אחרים.

הצטרפות שלך לחברת השמה תחשוף אותך למגוון רחב יותר של משרות ותגדיל את סיכוייך למצוא עבודה בתחום. דבר נוסף שכדאי לעשות הוא להתחיל להשקיע כבר בזמן הלימודים, אם אתה סטודנט לתואר באחד מענפי מדעי המחשב.

נכון, הלימודים מספיק קשים גם ככה ולמי יש זמן לחפש עבודה ובטח שלא לעבוד בה, אך התחרות גדולה וקשה, ומי שמחכה עלול לשלם על כך בהמשך. חברות רבות מפרסמות מודעות דרושים QA עבור סטודנטים כי להם הן משלמות פחות. הרווח שלך ? צבירת ניסיון והשגת חזקה על מקום נחשק בחברת הייטק, מקום ממנו תוכל להתקדם עם סיום הלימודים.

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד