מדריך חיפוש עבודה בישראל

עבודה למהנדסים

מי שאמר לך כשהיית קטן ? לך תלמד מקצוע, תהיה מהנדס ? לא היה סתם אחד שאופי של אמא פולניה דיבר מגרונו. הוא היה מישהו שידע על מה הוא מדבר. להיות מהנדס זה מקצוע משתלם ? השכר מצוין, התנאים מעולים, והביקוש בשיאו ? לכל חברות ההייטק, התעשייה ואפילו למשרדי הממשלה השונים דרושים מהנדסים.

אם יש כל כך הרבה ביקוש למהנדסים, ואם הפרנסה קיימת בשפע, מה בכלל אתה צריך לדעת על אפשרויות התעסוקה? בטח פשוט יחטפו אותך ברגע שתסיים את הלימודים לא? אז זהו, שלא. נכון שיש ביקוש גדול אבל לצידך יש גם המון מתחרים. כדי להגיע למשרה הנחשקת ישנם בכל זאת כמה דברים שכדאי לדעת ולעשות מבעוד מועד.

נתחיל בהתחלה ? לימודי הנדסה

ישנם המון מוסדות לימוד המציעים לימודי מהנדסים לכל המעוניינים שעומדים בדרישות הקבלה. דרישות גבוהות, יש לציין. אחת השאלות הראשונות עליהן יש לתת את הדעת היא אם להירשם למסלול לימודי הנדסה במכללה או דווקא לבחור לימודי הנדסה באוניברסיטה.

במכללה הלימודים עשויים להיות קלים יותר אבל אם אנחנו מדברים על אפשרויות התעסוקה שלך בהמשך, הדרך הקלה היא לא תמיד הדרך הרצויה. חברות הייטק עבורן דרושים מהנדסים יעדיפו הרבה פעמים מועמדים בוגרי אוניברסיטה על פני בוגרי מכללה, כיוון שהם נחשבים מועמדים ברמה גבוהה יותר.

באופן דומה, תמיד יעדיפו בוגר תואר ראשון של הנדסת תוכנה מאשר בוגר מסלול הנדסאי תוכנה. ואם כבר נגענו במקצוע ספציפי, כדאי לדבר על בחירת ענף לימודי ההנדסה שלך. מהנדסים יש מכל הסוגים, אך היצע אפשרויות התעסוקה משתנה מאוד בין הענפים השונים.

אם תביט בלוחות השונים באינטרנט או בעיתונים, תראה שבקטגוריית דרושים מהנדסים מובילות מודעות דרושים מהנדסי תוכנה, דרושים מהנדסי אלקטרוניקה, ומודעות דרושים מהנדסי תעשיה וניהול. בחירה באחד מענפי הנדסה אלו, אם הוא מעניין אותך כמובן, יבטיח לך שפע של אפשרויות תעסוקה לאחר או אפילו במהלך הלימודים.

להרבה חברות דרושים מהנדסים, אבל מה דרוש לך?

מגוון האפשרויות שיעמדו לרשותך עם סיום הלימודים הוא אמנם מבורך, אך בקלות יכול גם לבלבל. אם למשל אתה מהנדס תעשייה וניהול, כמעט כל ענפי המשק פתוחים בפניך ? מפעלי תעשייה, חברות הייטק, משרדי ממשלה, בנקים ? כל תאגיד גדול שמעוניין להתפתח, להשתפר ולהתייעל כל הזמן ירצה להחזיק במהנדס תעשייה וניהול.

אם לכל כך הרבה מקומות עבודה דרושים מהנדסים, איך תדע אתה מה לבחור? אז ככה: קודם כל, בוא לא נקפוץ מעל הפופיק. כמו שכבר אמרנו, יהיו לך לא מעט מתחרים, ולא כל ראיון עבודה שתיגש אליו יסתיים בתחנונים של מנכ"ל החברה שרק תסכים לעבוד תחתיו.

אתה ודאי מחפש מקום בו תוכל להתקדם, להתפתח ולהצטיין. לשם כך ? יהיה עליך גם להצטיין. כבר בלימודים ? להשקיע, ללמוד באמת, לא רק כדי להוציא ציונים טובים אלא כדי באמת להיות טוב במקצוע שלך. העובדה שלכל כך הרבה חברות שונות דרושים מהנדסים, באה רק לטובתך, ומאפשרת לך לבחור את מקום העבודה שבאמת יפתח אותך, יאתגר אותך ויכניס לחייך את כל התנאים הטובים ביותר להצלחה.

שתף תוכן זה עם חבריך!

כללי

לימודים בחו"ל

הכנה לעבודה

זכויות עובדים

מדריכי חיפוש עבודה

חיפוש לפי תחומים

מפרסמים ונותני חסות

ג'וביק קבוצת נישה השמה דנאל משאבי אנוש

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד