מדריך חיפוש עבודה בישראל
הנך נמצא כאן:
דף הבית
»
דמי אבטלה
»
דמי אבטלה לאקדמאים

דמי אבטלה לאקדמאים

דמי אבטלה הם למעשה קצבאות אשר ניתנות על ידי המוסד לביטוח לאומי, כתמיכה במי שאינו עובד לתקופה מסוימת. אקדמאים לרוב לא ימצאו עבודה בשלב הראשון שלאחר הלימודים, במיוחד במקצועות בהם יש רוויה של ביקוש ומעט היצע, ולכן הם יהיו זכאים לדמי אבטלה גם כן.

עם זאת, אין הבדל בין דמי האבטלה שיקבל הסטודנט בפועל, לבין דמי האבטלה שיקבל כל אדם אחר. חשוב לציין כי אדם צעיר בלי ילדים, ובמיוחד מי שמתחת לגיל 25 (רוב האקדמאים שהשלימו תואר ראשון יהיו מתחת לגיל 25) יקבל דמי אבטלה לתקופה הקצרה ביותר: 50 ימים בלבד.

ההבדל בין דמי אבטלה לאקדמאים לבין דמי אבטלה לכל אדם אחר, הוא בפילוח שעושה שירות התעסוקה במציאת עבודה לאותו מובטל. כלומר: אדם בן 50, עם ניסיון בעבודה אך ללא השכלה על תיכונית, יזכה להצעות עבודה אחרות מאלו להן יזכה האקדמאי - משום שהקריטריונים של המגייסים שונים.

חשוב לציין כי אדם אשר נשלח להשכרה מקצועית כלשהי בהתאם לסיכום מול לשכת התעסוקה (מובטל יכול להסכים או לסרב להכשרה מקצועית או למשרה שמציעה לו הלשכה, אך אם יסרב הוא עשוי להיפגע מבחינת זכויותיו), ממשיך לקבל דמי אבטלה. כך גם אדם שנשלח לעבודה שהיא מתחת לשכר שקיבל בעבודתו הקודמת, או מתחת לשכר הממוצע עבור אותה אוכלוסיה - במקרה שלנו, אקדמאים.

אם כך, כאשר אדם מגיע ללשכת התעסוקה והוא מחזיק בתואר אקדמי כלשהו, אין זה משנה דבר מבחינת דמי האבטלה שלו. דמי האבטלה תלויים בשכר הממוצע במשק ובשכר שקיבל עד שפוטר או התפטר, ולכן הם היחידים שישפיעו על גובה דמי האבטלה.

שתף תוכן זה עם חבריך!

הטיפים המקצועיים שלנו לכתיבת קורות חיים אטרקטיביים ורלוונטיים.

קרא עוד

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתכונן לקראת ראיון העבודה.

קרא עוד

כיצד למקסם את מאמצי חיפוש העבודה בעזרת חברות השמה.

קרא עוד